Live your dream!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Live your dream!

The place, where you can live your dream!
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Latest topics
» Наръчник за новодошлите
Правила за РП EmptyНед Юли 24, 2011 11:39 am by Nicole Davis

» Нашият банер
Правила за РП EmptyСъб Юли 16, 2011 1:16 pm by Nicole Davis

» Отсъствия/Напускане
Правила за РП EmptyСъб Юли 16, 2011 1:10 pm by Nicole Davis

» Be unique!
Правила за РП EmptyСъб Юли 16, 2011 11:41 am by Nicole Davis

» За работните места
Правила за РП EmptyСъб Юли 16, 2011 9:50 am by Nicole Davis

» За всички над 23!
Правила за РП EmptyПет Юли 15, 2011 5:11 pm by Nicole Davis

» За всички под 23!
Правила за РП EmptyПет Юли 15, 2011 4:06 pm by Nicole Davis

» Имаш ли ?
Правила за РП EmptyПон Май 23, 2011 2:53 am by Charley Fagoth

» Другарче??
Правила за РП EmptyПон Май 23, 2011 2:52 am by Charley Fagoth

Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 8, на Пон Мар 28, 2011 10:33 am
Брой посетители
Website counter
The Administrators
Правила за РП 3578315A Nicole Davis Правила за РП 5541_odette_yustman_wallpaper Aurora Blaze
Приятели на форума
Правила за РП 3289506p
Цъкнете на картинката, за да видите, нашите приятели!

 

 Правила за РП

Go down 
АвторСъобщение
Nicole Davis
Administrator
Nicole Davis


Брой мнения : 87
Join date : 09.02.2011
Age : 28

Правила за РП Empty
ПисанеЗаглавие: Правила за РП   Правила за РП EmptyСря Фев 09, 2011 11:23 am

Реших, че ще е полезно да направя една тема с правила само за герои и РП постове, за да няма неразбрали.

*Герои*
1. Моля ви, не правете герои, които са Мис/Мистър Съвършенство. Вярно, форумът се подвизава под името "Изживей мечтата си", но това не значи, че не трябва да имате поне една лоша черта във външен вид/история и т.н.
Искам да знаете, че ако видя подобни личности, ще ви накарам да ги редактирате.
2. Когато героите ви навършат 18, те задължително трябва да се запишат в университета. Паралелно с това, могат да работят нископлатени работи (бармани, сервитьори, продавачи и т.н.). След 23-годишна възраст започвате истинската работа.
3. Искам да кажа, че промяната във външия вид и имената са ПОЗВОЛЕНИ. Използвайте указаните за това теми.
4. Преди да започнете да пишете където и да е, изчакайте да ви одобря.

*Роул Плей постове*
За, да бъде хубав един пост, трябва да спазвате някои правилца, които ще ви помогнат. Изключително ще са ви полезни не само тук, а където и да пишете РП.
1. Пишете от първо лице (аз), или от трето лице (той, тя), единствено число.
2. Запомнете, че не само вие пишете РП-то. Има и друг човек, обикновено. Не трябва вие да водите цялата ситуация, да развивате цялото действие и да диктувате всичко. Оставете другарчето ви по РП да си напише сам реакциите и действията.
3. Описанията са гръбнака на Роул Плея. Без тях всичко е много посно и дразни очите. Винаги е хубаво да използвате епитети, да описвате чувствата си, рекациите и емоциите си, а не само "Аз направих това, той направи онова, аз отидох там, той ме последва". Разбрахте какво имам предвид. Поукрасете малко поста си и ще бъде много приятно за четене, увлекателно.
4. Много е важно да използвате синоними. Не се ограничавайте в употребата на само една дума. Например, Иван, може да го замените с "момчето", "приятелят/непознатият", "младежът" и т.н. Колко по-малко повторения има в поста, толкова по-приятен става за четене и не се натрапва за очите.
5. Много е досадно, дразнещо и всичко друго неприятно, хилядите препинателни знаци като "!!!!!!!!!!!!" или "?????????????" или ".................." . Само един е достатъчен.
6. Не правете постове само от пряка реч. На никой не му е интересно да чете само пряка реч. Прочети отново 3-та точка!
7. Хубаво е накрая да завършите поста си, като оставите "отворена вратичка" за другия, да продължи. Гледайте да не го затапите и той да се чуди как да си започне поста. Измислете края си така, че другия да може да продължи адекватно, без двусмислици.

Смятам, че ще ви бъде много полезно да прочетете това и се надявам да се нагледам на едни прекрасни постове, за да видя, че и аз съм си свършила работата добре :)
Върнете се в началото Go down
https://live-your-dream.bulgarianforum.net
 
Правила за РП
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Live your dream! :: Ready... steady... GO! :: Правилата-
Идете на: